Gry biznesowe – strona prywatna konsultanta

Profesjonalne symulacje i ćwiczenia integracyjne

W jakiej sytuacji przychodzi pora na to, żeby się przekwalifikować.

Wpisy / 19 kwietnia 2017 /
W miejscu pracy większość osób spędza sporą część swojego życia, w wielu przypadkach może to nawet być kilkanaście dziennie. Dlatego też to, jak się tam czujemy w dużym stopniu się odbija na reszcie spraw, odpoczynku czy relacjach z rodziną i przyjaciółmi. Ciągły stres i napięcie bardzo negatywnie wpływają również na zdrowie danej osoby.
Jeśli sytuacja staje się zbyt trudna, to może najwyższa pora pomyśleć o jakiś zmianach, czasem takie ryzyko trzeba wręcz podjąć. Po pierwsze trzeba mieć pewność, czy kłopoty sprawia szef, u którego ma się zatrudnienie, czy jednak co się w pracy robi. W pierwszej sytuacji będzie się mówić o toksycznym pracodawcy, i to właśnie u niego nie będą odpowiadały warunki zatrudnienia, wykonywane obowiązki czy wysokość wypłat.
Jeżeli natomiast ktoś bez względu na panujące warunki, w jakich pracuje nie daje rady cieszyć z tego, co robi na co dzień, to wówczas ma się do czynienia z toksycznym zawodem. W tego typu przypadku przestaje się widzieć wszelkie pozytywy, może zacząć brakować jakiejkolwiek motywacji do rozwijania się i planowania swojej przyszłości zawodowej.
W pierwszym przypadku przeważnie wystarczy zmiana pracodawcy, aby sytuacja uległa poprawie. Drugi przypadek wiąże się ze zdobyciem nowego zawodu, co nie oznacza bynajmniej, że trzeba będzie wszystko zacząć od początku, a umiejętności, które się zdobyło idą w odstawkę. Niejednokrotnie właśnie wcześniejsze doświadczenia bywają bardzo pomocne podczas wykonywania nowego zawodu.
Obawę wielu osób zapewne będzie budził czas, którego będzie się potrzebować do pełnej zmiany dotychczasowego zawodu. Tutaj dokładne reguły nie są określone, wiele będzie bowiem zależało od tego, co się będzie chciało dalej w życiu robić. w bardziej specjalistycznych zawodach może być nawet potrzebne kilka lat do uzyskania biegłości, lecz w niejednym przypadku może wystarczyć parę miesięcy.
Istotną rzeczą będzie też to, kto będzie pomagał podczas ustalania swojej przyszłości zawodowej, czy zająć się tym samemu, czy zwrócić się po profesjonalną pomoc. Zastanowić się można nad rozmową z profesjonalnym doradcą, niejednokrotnie także w urzędach pracy uzyskać można możliwość skorzystania z pomocy.